Metoda Ackermanna
Możliwości jakie niesie ze sobą metoda dr Ackermanna są ogromne. Metoda diagnozy i terapii wg koncepcji Ackermanna, jest obecnie jedną z najbardziej skutecznych i komplementarnych metod leczenia manualnego.Wyróżnia się ona szybką i celową diagnostyką, a postępowanie terapeutyczne jest tu precyzyjne i dokładne. Wykonując zabieg terapeuta bardzo dokładnie wie co chce osiągnąć i dlaczego. Nie ma tu miejsca na przypadkowe zabiegi.
Przy zastosowaniu metody dr Ackermanna w ciągu jednego lub kilku zabiegów można usunąć lub znacznie złagodzić ból. Każdy zabieg zostaje poprzedzony szczegółową diagnozą wstępną. Terapeuta dokonuje oceny stanu pacjenta na podstawie wywiadu, palpacji ustawienia (przemieszczeń) i funkcji poszczególnych stawów. Należy także ocenić wyniki badań radiologicznych.
Zastosowane wówczas efektywne techniki pozwalają na skuteczne i bezpieczne przeprowadzenie zabiegu.
Dokładnie przeprowadzona diagnoza terapeutyczna, kieruje całym zabiegiem!!!
W praktyce klinicznej Instytutu Ackermanna, leczone są z pozytywnym skutkiem m.in.bóle kręgosłupa, głowy ( w tym m.in.. migreny, zawroty, mdłości, zaburzenia wzroku i słuchu), tułowia, kończyn, „dolegliwości pseudoorganiczne” – bóle nerkowe, żołądkowe, wątrobowe, związane z perystaltyką jelit (zaparcia, wzdęcia, rozwolnienia) i inne...
Ponad 50 letnie doświadczenia w leczeniu dr W.P. Ackermanna i ponad 30 letnia działalność dydaktyczna i terapeutyczna Ackermann College of Chiropractic w Stockholmie uczyniły tą metodę jedną z najstarszych i najbardziej znanych, głównie ze względu na dużą skuteczność w walce z bólem.
Zalety metody dr Ackermanna
- szybka ocena przemieszczeń w obrębie miednicy
- natychmiastowe testy różnicujące przyczyny funkcjonalne i strukturalne
- efektywne i skuteczne techniki korekcyjne
- możliwość zastosowania technik alternatywnych
- wykonywanie zabiegów docelowych (w konkretnym miejscu i kierunku)
- reguła 80% - przewidywalne kierunki przemieszczeń w określonych se-
- gmentach kręgosłupa
- duża skuteczność metody w pracy z pacjentem
- dobrze wykonany zabieg nie wymaga od terapeuty dużej siły